دو هزار و ۵۰۰ متر از تونل انرژی درمشهد ساخته شده است

رشید با بیان اینکه بودجه مورد نیاز برای اجرای این طرح ۱۲ هزار میلیارد تومان می باشد، اظهارداشت: تاکنون چهار هزار میلیارد تومان در این ارتباط هزینه شده است.
سخنگوی سازمان مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از پیشرفت ۲۵۰۰ متری ساخت تونل تاسیسات انرژی در منطقه ثامن مشهد خبر داد.
عباسعلی رشید در گفت وگو با ایرنا افزود: این تونل برای مراقبت از منابع انتقال انرژی در بافت پیرامون اطراف حرم مطهر رضوی و به طول ۱۳ کیلومتر ساخته می شود.
وی هدف از اجرای این طرح را که انتقال دهنده تاسیسات آب، برق و مخابرات است، ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی دقیق در اجرای پروژه های خدماتی عنوان کرد.
وی گفت: سهولت تعمیر و تعویض لوله ها و کابل ها بدون نیاز به حفر مجدد، امکان حفاظت فیزیکی تاسیسات از صدمات احتمالی، رفع مشکلات ترافیکی ناشی از حفاری های متعدد و سهولت در ارائه پشتیبانی خدمات از مزایای این طرح است.
رشید با بیان اینکه بودجه مورد نیاز برای اجرای این طرح ۱۲ هزار میلیارد تومان می باشد، اظهارداشت: تاکنون چهار هزار میلیارد تومان در این ارتباط هزینه شده است.
وی با بیان اینکه شرکتهای خدماتی باید بودجه مورد نیاز را تامین کنند، افزود: به دلیل عدم تامین اعتبار از سوی این شرکتها، هزینه ها از سوی مجری طرح بهساز بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی تامین شده و پس از اجرای طرح این هزینه ها با ۱۵درصد افزایش از شرکت های خدماتی دریافت خواهد شد.
او گفت: تونل تاسیسات انرژی در چهار قطعه شامل حد فاصل خیابان امیر تا شیرازی به طول یک هزار و ۶۰۰ متر، حد فاصل خیابان شیرازی تا طبرسی به طول سه هزار و ۱۰۰ متر، حد فاصل طبرسی تا نواب صفوی به طول سه هزار و ۲۰۰ متر و حد فاصل خیابان نواب تا بازار رضا (ع) به طول دو هزار و ۶۰ متر اجرا می شود.
وی با اشاره به حفر ۱۲ حوضچه به منظور جلوگیری از حفاری های متعدد و غیر ضروری، اظهار داشت: هم اکنون عملیات اجرایی تونل انرژی در خیابان شارستان حدفاصل میدان امیر تا تقاطع بازار رضا، به طول ۳۳۰ متر در حال اجراست.
رشید افزود: عملیات اجرایی این تونل در خیابان شارستان حدفاصل کوچه چهار باغ و مخابرات به طول ۲۰۰ متر نیز با ۱۰ درصد پیشرفت در دست پیگیری است.
او گفت: در صورت تامین اعتبار، این پروژه تا سال ۱۴۰۴ به بهره برداری می رسد

تلفن تماس اضطراری
09194551985