راه اندازی اولین نیروگاه منحصر بفرد زمین گرمایی ایران

ناظر پروژه نیروگاه زمین‌گرمایی “ژئوترمال” مشگین‌شهر گفت: بزودی برق تولیدی از این نیروگاه وارد مدار و شبکه مصرف می شود.
به گزارش فیام صنعت از خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل: این نیروگاه قادر است ۵۰ مگاوات برق تولید کرده و وارد مدار مصرف کند.
وی با بیان اینکه این نیروگاه در ارتفاع دو هزار و ۸۰۰ متری قله سبلان مطالعه شده و در حال اجرا است، افزود: با آغاز تولید برق و نیز توسعه این طرح می‌توان بخشی از برق مورد نیاز مناطق مختلف را تامین کرد.
برای احداث این نیروگاه بخار، چاه‌هایی با عمق متفاوت ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ هزار متر حفر شده تا از ذخیره انرژیهای رها شده اطراف کوه سبلان که به صورت بخار می باشد، در جهت تولید برق استفاده شود.
کوثری این نیروگاه را جز مدرن‌ترین نیروگاه‌های کشور و منطقه عنوان کرد و یادآور شد: این پروژه با دانش بومی در حال راه اندازی است و توسط متخصصان داخلی و مهندسان بومی در مشگین‌شهر در حال اجرا است.
وی آغاز روند اجرایی این پروژه را از سال ۷۷ عنوان کرد و بیان داشت: نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین‌شهر در سطح خاورمیانه بی‌نظیر است.
ناظر پروژه نیروگاه زمین گرمایی مشگین‌شهر با اشاره به حفر ۱۷ دو هزار متری برای مهار انرژی مورد نیاز تصریح کرد: حداکثر قدرت این نیروگاه ۴۰۰ مگاوات بوده که با تکمیل و توسعه آن می توان به این میزان تولید انرژی دست یافت.

تلفن تماس اضطراری
09194551985