برگزاری جشن خودکفایی صنعت برق

علی ذبیحی در مراسم گشایش دوازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران، خبر از خود کفایی در صنعت برق ایران تا پایان سال را اعلام نمودند.
قائم مقام وزارت نیرو از برگزاری جشن خودکفایی ۱۰۰ درصدی صنعت برق جمهوری اسلامی ایران تا پایان سال خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما، علی ذبیحی امروز در مراسم گشایش دوازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران، با اشاره به افزایش تحریم های کشورهای غربی علیه ایران، اظهار داشت: در شرایطی که غربی ها تحریم های خود را اجرا می کنند، هیچگونه خللی در روابط صنعتی ما با کشورها وارد نشده است و شرکت های خارجی با اشتیاق در این دوره نمایشگاه حضور دارند.
وی گفت: تحریم‌ها هیچگونه خللی و تغییری در روند توسعه برق کشور نداشته است.
ذبیحی تصریح کرد: صنعت برق کشور در ۳۳ سال گذشته برای رسیدن به مرز خودکفایی تلاش های زیادی کرده و به موفقیت های قابل توجهی در بخش کمی و کیفی دست یافته است.
وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری، صنعت برق کشور جشن خودکفایی ۱۰۰ درصدی را برگزار خواهد کرد، ادامه داد: سیاست های بلند وزارت نیرو از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به نتیجه رسیده است و شاهد موفقیت های زیادی در این زمینه بوده ایم.
وی سهم کنونی تولید داخل در صنعت برق کشور را بیش از ۹۸ درصد خواند و ادامه داد: تلفات برق کشور در هفت سال گذشته، هشت درصد کاهش یافته و از ۲۳ درصد در ابتدای فعالیت دولت نهم به ۱۵ درصد در زمان حاضر رسیده است.
وی همچنین گفت: بازده نیروگاه های کشور نیز در سال های اخیر از ۳۴ درصد به بیش از ۳۹ درصد رسیده است.
ذبیحی افزود: تاکنون بیش از ۶۷ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی در کشور نصب شده است.
ذبیحی افزود: توانمندی های صنعت برق کشور بسیار بالاست به گونه ای که ما در کشورهای زیادی از جمله در منطقه خاورمیانه، آمریکای جنوبی، اروپا و غیره حضور گسترده ای داشته و پروژه های پرشماری در این کشورها اجرا کرده ایم.
وی ادامه داد: شکوفایی صنعت برق در کشور و در بخش بین الملل، حاکی از توانمندی های این بخش است و تحریم ها بر روی صادرات نیز هیچ گونه تاثیری نداشته است.
ذبیحی با اشاره به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، حضور شرکت های بخش خصوصی را در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران فعال دانست و گفت: یکی از اولویت های وزارت نیرو، ایجاد نشاط و رفع موانع پیش روی فعالیت های بخش خصوصی است.
در این نمایشگاه، بیش از ۳۰۰ شرکت داخلی و ۵۰ شرکت خارجی از کشورهای فرانسه، ایتالیا، آلمان، چین، ترکیه، کره جنوبی و…، در فضایی به وسعت افزون بر ۳۰ هزار مترمربع آخرین دستاوردهای خود را در زمینه های مختلف صنعت برق

تلفن تماس اضطراری
09194551985